Jak odkryć swoją misję?

Kobieta, śmieje się, w ręku trzyma lornetkę. Wypatruje czegoś, może swojej drogi, którą chce podążać. W tle widać góry.

Odkryj swoją misję, by znaleźć sens życia

 

Misja życiowa to nie tylko cel, to coś znacznie głębszego. Odpowiada na pytanie o sens istnienia, o to, dlaczego robimy to, co robimy, i z kim dzielimy swoje życie. To coś niezwykłego, coś wyjątkowego i indywidualnego. To jak magiczna mapa, wskazująca drogę przez labirynt codziennych wyborów, relacji i działań. Kiedy odkryjesz swoją misję, odkryjesz również tajemnicę spełnionego życia. Ale jak się do tego zabrać? Jak odkryć swoją misję?

Wartości jako drogowskaz

Naszymi przewodnikami w odkrywaniu misji są wartości. Dlaczego akurat wartości? To one kształtują nasze przekonania i napędzają nas do działań. To one określają, co dla nas jest istotne i wpływają na nasze decyzje. Poznanie swoich wartości jest zatem kluczowe.

Wyobraź sobie to tak: jeśli cenisz sobie spontaniczność, a Twoja praca wymaga sztywnego trzymania się planu, to jesteś w sprzeczności ze sobą. Jeśli natomiast kładziesz nacisk na rozwagę, a Twoje obowiązki wymagają szybkich decyzji, odczuwasz wewnętrzną presję. Znając swoje wartości, zrozumiesz siebie lepiej, a podejmowane decyzje staną się bardziej świadome i uwolnią Cię na poziomie, o którym nie zdajesz sobie nawet sprawy.

Zacznij od hierarchii wartości, byb odkryć misję

 

Zacznij od tworzenia hierarchii swoich wartości, wybierz te najważniejsze, te, które biją silniej niż inne. Jak złoto, które błyszczy wśród innych skarbów. Przeanalizuj je, zobacz, jak wpływają na Twoje codzienne życie. Więcej o tym jak odkryć swoje wartości znajdziesz tu: Hierarchia wartości w życiu człowieka – Ewa Brzozowska Coaching

Odkryj swoje talenty i pasję

Kolejnym krokiem będzie zidentyfikowanie swoich talentów i mocnych stron. One nie są przypadkowe – niosą ze sobą informacje i wskazówki dotyczące Twojej misji. Zastanów się także nad tym, co sprawia Ci radość, jakie zajęcia przynoszą Ci satysfakcję, a może masz jakieś pasje? Skąd biorą się Twoje zainteresowania?
Tutaj pomocny może być wpis: Jak poznać swoje mocne strony? – Ewa Brzozowska Coaching

Ważne chwile

 

Prześledź wszystkie ważne chwile w swoim życiu. Zastanów się, co sprawiło, że były one przełomowe, jakie informacje niosą ze sobą. Przyjrzyj się ludziom, którzy wpłynęli na Twoją drogę życiową. Co decydowało o ich wpływie? Spojrzyj także na cele, które sobie stawiałeś, i wizje, które Cię inspirują. To jak studiowanie starych map, które prowadzą do skarbów.

Zapisz swoją misję

 

Ostatnim krokiem jest zapisanie swojej misji. Sformułuj ją w sposób zrozumiały dla siebie. Wyobraź sobie to jako podróż ku spełnieniu. Tu każde słowo jest jak magiczna wskazówka, każda fraza jak kroki w stronę skarbu. Jeśli potrzebujesz inspiracji, poszukaj przykładów życiowych misji. Kilka z nich możesz naleźć w tym artykule: Co to jest życiowa misja – Ewa Brzozowska Coaching

Jako podpowiedź mam jeszcze dla Ciebie ćwiczenie coachingowe, pomagające odkryć swoją misję::
Wyobraź sobie swoje 80 urodziny, na których bliscy dziękują Ci za to, jaki dla nich byłeś. Co chcieliby powiedzieć o Tobie?

Ja również przechodziłam przez proces odkrywania misji. To inspirująca podróż, która doprowadziła mnie do miejsca, w którym teraz jestem – znalazłam sens i spełnienie. Teraz chcę Cię w tym wesprzeć.

Moja misja to wspieranie każdego z nas, aby żył zgodnie ze sobą i innymi, odważnie korzystał ze swojego potencjału, sprawiając, że życie staje się naturalne i pełne satysfakcji.

Jeśli czujesz, że jesteś w punkcie, w którym potrzebujesz odnaleźć swoją misję życiową, zapraszam Cię na indywidualną konsultację. Razem przeanalizujemy Twoje potrzeby i cele, oraz zobaczymy, w jaki sposób mogę Ci pomóc.

Możesz także skorzystać z specjalnego pakietu coachingowego, który pomoże Ci odkryć swoją życiową misję, abyś mógł zacząć żyć pełnią życia  –  Proces „Odkryj swoją misję” – Ewa Brzozowska Coaching

Proces coachingowy pomaga wytyczyć mapę dotarcia do skarbu, który każdy człowiek nosi w sobie, czasem nawet o tym nie wiedząc.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Ta strona korzysta z plików cookie, korzystając z niej zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji.